Miért tanulj mesterszakon? – mérnökök válaszolnak - Balázs Szabolcs

A Szegedi Tudományegyem 6 kara, 27 mesterképzést hirdet a 2022-es keresztféléves felvételi eljárásban. A jelentkezők nappali és levelező tagozatos, államilag finanszírozott és önköltséges képzések közül választhatnak november 15-ig.




Balázs Szabolcs 2020 februárjában végzett a Mezőgazdasági Karon, mint mezőgazdasági agrármérnök, jelenleg pedig takarmánykeverő üzemvezető a Hódagro Zrt.-nél. – Feladataim közé tartozik az állatállomány takarmányozása, receptúrák legyártása, az alapanyagok rendelése és a késztermékek kiszállítása. Gyerekkorom óta érdekelt a mezőgazdaság, imádtam a kertben tevékenykedni, ezért tanultam tovább ilyen területen. Az SZTE változatos képzési palettát kínált és fontos volt számomra az is, hogy a dél-alföldi régióban maradjak. A képzés és a munkahelyi gyakorlat során a növénytermesztés és az állattenyésztés minden területével megismerkedtem, így például a nagyüzemi állattartás sajátosságaival is – mondta el. Hozzátette: a Szegedi Tudományegyetemet azért ajánlja, mert családias a légkör, sok szakmai, gyakorlati képzés van, és számos duális partner segíti az adott szakma tényleges megismerését. A szegedi diploma nagyon jó ajánlólevél, Szegeden és környékén minden cég ismeri az SZTE-s oktatókat és hallgatókat.


esza_felso

Számold ki a pontjaid!



Pontkalkulator_grafika

Nyiss a Jövőd Felé!







Hallgatóink mondták


Horvath_FiorellaHorváth Fiorella - MK, műszaki menedzser

Főként a közösségi élet vonzott a Szegedi Tudományegyetemre. Műszaki menedzser szakon tanulok, az fogott meg benne, hogy a dolgok műszaki és a gazdasági részébe is bele tudok látni. Ráadásul nagyon jó lehetőségek vannak az egyetemen például: egy logisztikai tárgy keretében például elutazunk Brüsszelbe, hogy feltérképezzük az ottani repülőteret. Az itt tanulók valóban egy kis csapatot alkotnak. Viszonylag kevesen járunk az MK-ra a többi karhoz képest, ezért ismert mindenki mindenkit, és mindig egymás segítségére tudunk lenni. Ráadásul a diákélet is fantasztikus, csak ajánlani tudom mindenkinek.


Farkas GellértFarkas Gellért – TTIK – kémia

A karon és a szakomon kiemelt figyelmet fordítanak arra, hogy olyan programokat szervezzenek, amik összekovácsolnak minket a csoporttársakkal. Ilyen például a kémiásoknak szóló Vegyetem tábor is. Emellett olyan programokat is szerveznek nekünk, amelyek az elhelyezkedés szempontjából különösen hasznosak. A tanárok kedvesek, rendkívül segítőkészek, így igazán családias hangulat alakult ki az évek során.



További hallgatói vélemények >>>


Események

Rendezvénynaptár *

  • július 10.
    Egész napos
    A jelentkezés óta megszerzett és a pontszámításhoz nélkülözhetetlen, vagy többletpontokat igazoló dokumentumok pótlására előreláthatóan április második felétől legkésőbb 2024. július 10-ig lesz lehetőség. A pontszámítás kizárólag az E-felvételi rendszerébe megfelelő módon feltöltött dokumentumok alapján történik. Ezért kifejezetten fontos odafigyelni arra, hogy a szükséges dokumentumok megfelelően legyenek feltöltve.