kep_tesztahid

II.Tésztahídépítő Verseny a Mérnöki Karon

A 2016 február 19-én megrendezett, tíz csapat részvételével zajló II. Tésztahídépítő versenyen hidak és tartók teherbírását mérték össze a szerkezetek készítői.

2016. február 19-én került ismételten megrendezésre került a Tésztahídépítő Verseny a Szegedi Tudományegyetem Mérnöki Karán. A hagyományteremtő rendezvény célja, hogy az ország különböző egyetemeiről érkező mérnökhallgatók összemérhessék tudásukat. Az alkotások bírálata során a fő szempont a szemet gyönyörködtető látvány és hihetetlen kreativitás bemutatása mellett a tésztahidak teherbíró képességének tesztelése volt.

A rendezvényen az SZTE, valamint az Óbudai egyetem és a Debreceni Egyetem képviselte magát egy-négyfős csapatokkal. A győztes, Kovács Szimonetta a Debreceni Egyetem Építőmérnöki Karáról érkezett. Hídja 325 kilogrammot terhelés alatt tört össze. A második helyen a Hidalgók csapata végzett, 324,9 kilogrammal. Karunk számára büszkeség, hogy a szegedi egyetemisták közül Tiszavirág 3 nevű hídjával Kis Evelyn és Förgeteg Nikolett a 3. helyen végzett 190,8 kilogrammal.

A rendezvényről készült fotók és viedófelvétel az alábbi linkeken tekinthetők meg:

galéria

4 kg

A versenyt szponzorálta:

logok

Minden résztvevőnek gratulálunk és további eredményes versenyzést kívánunk!