24-min

Fotókiállítás a Mérnöki Kar „D” épületében

Dr. Barczi Attila gödöllői tájökológus, egyetemi docens kiállítása megtekinthető a Szegedi Tudományegyetem Mérnöki Karának „D” épületében (Szeged, Moszkvai körút 9.).

Dr. Barczi Attila gödöllői tájökológus egyetemi docensnek az országjárás és a fotográfia – szakmájához kapcsolódóan – kedvelt időtöltése. Fotókiállításokon, útikönyvekben, Magyarország értékeit bemutató albumokban elsősorban természetfotóival, a magyar táj bemutatásával tűnik fel.

Meggyőződése, hogy „terepen” lehet a legtöbbet tapasztalni, tanulni egy-egy jellegzetes kőzet, szemet gyönyörködtető növény, esetleg egy elfeledett templomrom vagy éppen egy kis harangláb társaságában.
Ez mindig igazi, nagy felfedezés!

A Szegedi Tudományegyetem Mérnöki Karának „D” épületében megnyílt kiállításon az általa készített fotókon hazánk tájait barangolhatjuk be: ismerős, és mégis sokszor ismeretlen, újdonságokat rejtő kellemes tájakra invitál bennünket, tárja elénk geológiai, botanikai, talajtani, kultúrtörténeti, táji emlékeinket. A fényképeken bemutatott tarka, mozaikos magyar táj védendő, óvandó nemzeti kincsünk.

Reméljük, sikerült kedvet csinálni a kiállításhoz, a képek nézegetéséhez, a további búvárkodáshoz és a kirándulásokhoz.

A kiállítás megtekinthető a Szegedi Tudományegyetem Mérnöki Karának „D” épületében (Szeged, Moszkvai körút 9.) az épület nyitvatartási idejében 7:30-20:00 között.

49-min