SZTE_rektori_kiemelt_nagy

NYILATKOZAT

A Szegedi Tudományegyetem valamennyi karának dékánja által aláírt nyilatkozat az Emberi Erőforrások Miniszterének, a felsőoktatás törvényi szabályozásának módosítására irányuló, javaslatáról.

Mély aggodalommal követtük az elmúlt napokban az Emberi Erőforrások Miniszterének a felsőoktatás törvényi szabályozásának módosítására irányuló javaslatát. Fenntartva, hogy a javaslat lényegi motivációja és célja egyéb, jelenleg nem világos kérdéseket is érinthet, ez úton fejezzük ki azon hitünket, hogy kizárólag olyan felsőoktatás-politika lehet Magyarország számára eredményes, mely fokozza a kiváló intézmények kiválóságát, lehetőséget nyújt a tudás fejlesztésére, a tudás átadására.

A Szegedi Tudományegyetem valamennyi karának dékánja által aláírt nyilatkozat >> (pdf letöltés) <<

A Magyar Rektori Konferencia Elnöksége 2017. április 3-án a Budapesti Gazdasági Egyetemen tartott ülésén – amelyen a HÖOK vezetősége is részt vett – az alábbi állásfoglalást fogadta el. >> (pdf letöltés) <<