Egyuttmukodesi_megallapodas_a_Nagyvaradi_Egyetem_Kornyezetvedelmi_es_a_Szegedi_Tudomanyegyetem_Mernoki_Kara_kozott

Együttműködési megállapodás a Nagyváradi Egyetem Környezetvédelmi és a Szegedi Tudományegyetem Mérnöki Kara között

2017. szeptemberében Prof. Dr. Ing. Ioan Chereji és Dr. habil. PhD. Bíró István dékán urak ünnepélyes keretek között együttműködési megállapodást írtak alá a Nagyváradi Egyetem Környezetvédelmi és a Szegedi Tudományegyetem Mérnöki Kara között.

A két intézmény kapcsolata nem újkeletű, hiszen több mint egy évtizede kezdődött és most érkezett el egy olyan ponthoz, amely fontos lépés mindkét kar életében. Képzéseinkben fontos szerepet kap a környezettudatosság és a biztonság. Ehhez kapcsolódóan több területen aktív kutatási és oktatói-hallgatói mobilitás várható a jövőben. Az EFOP-3.4.3-16-2016-00014 A Szegedi Tudományegyetem oktatási és szolgáltatási teljesítményének innovatív fejlesztése a munkaerő-piaci és a nemzetközi verseny kihívásaira való felkészülés jegyében című projekt AP4 Kárpát medencei oktatási tér alprojektjében is fontos szerep hárul a Nagyváradi Egyetemre. Októberben már kézen fogható eredményekről is beszámolhatunk, 1-1 vendégoktató járt partnerintézményében és további 4-4 hallgató vett részt CEEPUS tanulmányúton Szegeden és Nagyváradon. Novemberben az Erasmus+ Program keretében vendégoktatókat és adminisztratív munkatársakat is várunk.

Szerző: Dr. Gál József

SZTE_UO_1