focikupa_970

Kiváló szegedi eredmény az I. Jövő Mérnökei focikupán

2018. április 14-én Budapesten került megrendezésre az I. Jövő Mérnökei focikupa, amelyre a gépjárműiparhoz kapcsolódó műszaki főiskolák és egyetemek hallgatói kaptak meghívást.

A megmérettetésen 14 felsőoktatási intézmény csapata vett részt. A Mérnöki Kart Kiss Sándor, Boruzs Krisztián, Balogh László, Határ Dávid, Kecskeméti Bence, Bakró Norbert, Fekete Péter, Patocskai Mátyás, Barta Máté hallgatók képviselték.

A szervezők a csapatokat két csoportba osztották, amelyeken belül csoportmérkőzéseket játszottak. Az SZTE Mérnöki Karának csapata a 6 csoportmérkőzést követően veretlenül (5 győzelemmel és egy döntetlennel) jutott az elődöntőbe, ahol a Miskolci Egyetem Gépészmérnöki Karát 1:0 arányban legyőzte.

Ezt követte a döntő, amelyben a BMGE csapatával csaptak össze futballistáink. Hatalmas küzdelemben, 1:0-s vezetés után, végül a Műszaki Egyetem csapata 2:1-re győzött. Gratulálunk hallgatóink kiváló eredményéhez, amelyet alapos felkészülés után, egymást folyamatosan biztatva, jól felépített védekező és támadó játékkal megérdemelten értek el.

20180414_160430_korulvagott

Első sor balról: Bakró Norbert, Boruzs Krisztián, Kiss Sándor
Hátsó sor balról: Barta Máté, Fekete Péter, Határ Dávid, Kecskeméti Bence, Balogh László, Patocskai Mátyás