mernokikiallitas-1170x430

„Mérnöki alkotások Csongrád megyében és Csongrád megyei mérnökök alkotásai” kiállítás

Mérnöki alkotásokat bemutató kiállítás nyílt a Szent István téri víztoronyban.

„Mérnöki alkotások Csongrád megyében és Csongrád megyei mérnökök alkotásai” címmel nyílt kiállítás szombaton a Csongrád Megyei Mérnöki Kamara és a Szegedi Tudományegyetem Mérnöki Karának szervezésében. A vendégeket Bodor Dezső, a Csongrád Megyei Mérnöki Kamara elnöke köszöntötte, megnyitó beszédet mondott Kakas Béla, Csongrád Megyei Közgyűlés elnöke, Szabó Sándor országgyűlési képviselő, valamint Dr. Bíró István, az Szegedi Tudományegyetem Mérnöki Karának dékánja.

A szakmai kamara ezzel a tárlattal is népszerűsíteni igyekszik a pályát, egyben célja a mérnöki tevékenység bemutatása, a szakma népszerűsítése és a mérnökutánpótlás segítése.

A kiállításon a Szegedi Tudományegyetem Mérnöki Karának versenycsapatai és autói is szerepelnek. Az Aventics Pneumobil léghajtányt és a Shell Eco-maraton versenyautóit Dr. Péter Szabó István, az SZTE Mérnöki Kar főiskolai docense és a versenycsapatok tagjai mutatták be.

A Szeged TV rövid összefoglalója a kiállításról az alábbiakban megtekinthető: