Kurzusfelvételi és kreditátviteli időpontváltozás

A hallgatói visszajelzések alapján a TR-naptárban az alábbaik szerint módosulnak a kurzusfelvétel és kreditátvitel időpontjai.

- Kreditátviteli pótkör (újonnan felvetteknek és szakváltóknak): 2017.08.31 08:00-tól 2017.09.10 23:59-ig

- Kurzusfelvétel zárása (minden karon a PhD képzések kivételével): 2017.09.20 23:59

2017. augusztus 31.

kiemelt_Sik_Marton_SZEM

Sík Márton életében a sport már egyetemi évei alatt is központi szerepet töltött be. Az SZTE-s öregdiák mintegy húsz éven keresztül kajakozott, élsportolóként számos sikert, köztük egy olimpiai 5. helyezést is maga mögött tudhat. Ma a DÉMÁSZ Szegedi Vízisport Egyesület szakmai vezetőjeként támogatja a fiatalokat.

2017. szeptember 13.

kiemelt_tanevnyito2017

Olyan jelentős fejlesztések előtt áll az SZTE, amelyekkel nemzetközi rangú kutatóegyetemmé válik – jelentette ki a rektor, igazolta példákkal a kormányt képviselő igazságügyi miniszter. A Szegedi Tudományegyetem 2017-2018-as tanévet nyitó ünnepségéről készült rövid videó itt megtekinthető.

• szeptember 7. 18:00 - október 1. 18:00
    Zombori László tárlatát megnyitja: Dr. Feledy Balázs művészeti író. Hárfán közreműködik Szauer Bianka, az MTVA Virtuózok versenyének döntőse.
  • szeptember 20.
    Urbánné Mező Júlia Veronika doktori értekezésének nyilvános vitáját szervezi: SZTE GTK Közgazdaságtani Doktori Iskola.
  • szeptember 20.
    A Szegedi Tudományegyetem továbbra is várja az önkéntes véradókat. A véradással egyetemünk minden polgára hozzájárulhat a gyógyításhoz vagy életmentéshez.
  • szeptember 20.
    Az SZTE Sófi Ösztöndíj Alapítvány 16 éve óta több millió forint ösztöndíjjal és sok szolgáltatást nyújtva támogatja a fiatal szegedi tehetségeket, akik körbeutazták a világot. A tehetségek vetítéssel illusztrált előadásokat tartanak szép és izgalmas utazási élményeikről hónapról-hónapra, amelyeken a közönség megismerheti a világ csodálatos országait, városait és természeti szépségeit. Szili Petra Éva, Sófi-ösztöndíjas biológushallgató írja: „A saját képeimmel illusztrált előadáson két nyár összegyűjtött élményeiről fogok mesélni. Először tavaly látogattam el Lengyelországba egy különleges rendezvény, a Katolikus Ifjúsági Világtalálkozó résztvevőjeként. Mivel a változatos programok közben kevésbé volt lehetőségem turistaként járni a helyszíneket, ezért úgy döntöttem, hogy az idei nyaram szabadságát is itt, Európa közepén fogom tölteni. Hogyan zajlik egy kétmillió embert befogadó világrendezvény? Miről szeretné a modern egyház elgondolkodtatni a fiatalokat? Milyen látnivalókat érdemes megnézni Krakkóban, Varsóban és a litván fővárosban, Vilniusban? Milyen az az erdő, ahova minden biológusnak el kell jutnia életében legalább egyszer? Többek között ezekre a kérdésekre próbálom megadni a választ, sok egyéni élménnyel, benyomással és történettel fűszerezve.”
  • szeptember 21.
    A Nézőpont Intézet, az SZTE-ÁJTK Politológiai Tanszék, a SZTE Móra Ferenc Szakkollégium és a Szegedi Politológus Hallgatók Egyesülete (SZTEP) 2017. szeptember 21-én „A magyar választási rendszer a 2018-as országgyűlési választás tükrében” címmel workshopot szervez, melynek témája a 2011-ben elfogadott választási rendszer értékelése, valamint a pártrendszerre és a pártversenyre gyakorolt hatásainak vizsgálata. A rendezvényen a 2018-as választáson induló pártok lehetséges választási stratégiáit is elemzik.