A Bunkerrajzoló a Szegedi Nemzeti Színház Finálé Fesztiválján

Géczi János színdarabja, A Bunkerrajzoló is szerepel a Szegedi Nemzeti Színház hagyományos évad végi Finálé Fesztiválján, 2017. május 23-án. A Vad Fruttik zenekar frontemberéről, Likó Marcellről szóló előadásra az SZTE Alma Mater tagkártyával rendelkezők 50 százalékos kedvezménnyel válthatnak jegyet.

A Pannon Várszínház az Anthenaeum Kiadóval együttműködve tavaly ősszel mutatta be Géczi János József Attila-díjas író a Vad Fruttik énekesének élettörténetét feldolgozó könyvének színpadi változatát.

A rendszerváltás óta elmúlt negyedszázad „terméke” az a nemzedék, mely Likó Marcell vallomásában és a Vad Fruttik dalaiban szólal meg. Géczi János – aki egykor Szegeden végzett biológusként - mesterien szerkesztett könyvében a sorok között az író korosztálya is véleményt formál, így a keserűség, a megrendülés, az önirónia, a humor, a kétségbeesés, a feloldozás valódi dráma lehetőségét hordozzák, melyet tovább fokoznak a Vad Fruttik együttes közismert dalai. A szétesett családok, közösségek, a drog, az alkohol, a nihil poklán túl is van lehetőség. „Valahogy sokkal könnyebb, hogyha ki merem mondani, hogy nehéz.” – szól az üzenet. A hol felkavaró, hol humoros kortárs szöveget a tánc, az ének és a képzőművészet együttműködése teszi élménnyé.

bunkerrajzolo_plakat_szeged_k-page-001

2017. május 19.

Kiemelt_X.pneumobil

Két csapattal képviseltette magát az SZTE Mérnöki Kara a X. Nemzetközi Aventics Pneumobil Versenyen. Az egri rajtvonalhoz 25 egyetem 46 járművel állt. A szegedi mérnökhallgatóké lett a legszebb léghajtány, de a gyorsulási és az ügyességi versenyben is helytálltak. A jubileumi eredmény az SZTE MK tíz éves pneumobilos teljesítményére is utal.

2017. április 21.

mandity

A szintetikus technikák körében egyre nagyobb teret hódítanak áramlásos kémiai (ÁK) eljárások.[i] Ezek számos előnyös tulajdonsággal rendelkeznek konvencionális szakaszos technikákkal szemben: reagensek hatékony keveredése, gyors hő és anyag transzport és rövid reakcióidő.[ii],[iii]

• május 3. 09:00 - 31. 19:00
    A Szegeden élô grafikusmûvész, betûmetszô alkotásait bemutató kiállítás.
  • május 29. 09:30 - 30. 13:00
    Az olasz nyelvű tudományos ülés témája: a magyar vonatkozásokkal is rendelkező olasz írók, Giorgio Pressburger és Claudio Magris munkássága. E tanácskozás sorozatban a 10., de Magyarországon az 1. ilyen rendezvény. A nemzetközi konferencián képviselteti magát - többek között - Utrecht, Zürich, Ljubljana, Ankara, Madrid, Guelph - Kanada, Loviano egyeteme. A program szervezői: az Utrechti Egyetem, az SZTE BTK Olasz Tanszék és az Olasz Kultúrintézet.
  • május 29.
    Az SZTE Mentor(h)áló Pedagógiai esték sorozatának vendége: Fa Nándor hajótervező és -építő, óceáni szólóvitorlázó; az első magyar, aki egyedül kerülte meg vitorlásával a Földet.
  • május 30.
    Van-e eltérés agyunk méretében és szerkezetében? Miként magyarázható gondolkodásunk különbözősége? Hogyan kezeli a férfi és a nő a stresszhelyzeteket? Kimutatható-e szerkezeti eltérés a homoszexuális agyban? Egy gén lenne a felelős a poligám hajlamért? Mi az oka annak, hogy egyes megbetegedések (bulimia, migrén, dyslexia) nem egyforma gyakorisággal érintik a nőket és a férfiakat? A kérdésekre válaszol az agykutató Párducz Árpád professzor (MTA SZBK), akivel Szalay István (SZTE), a Közéleti Kávéház Kuratóriumának elnöke beszélget.
  • május 30.
    Az akadémikus Kovács Zoltán, az SZTE TTIK Gazdaság- és Társadalomföldrajzi Tanszék vezetője A KREATIVITÁS ÉS A SOKSZÍNŰSÉG SZEREPE A VÁROSOK VERSENYKÉPESSÉGÉBEN A 21. SZÁZAD ELEJÉN címmel, míg Vida György tanársegéd SZEGED A MAGYARORSZÁGI VIDÉKI NAGYVÁROSOK VERSENYÉBEN (A számítások üzenetei) címmel tart előadóst a szegedi Dugonics Társaság ülésén.