A Bunkerrajzoló a Szegedi Nemzeti Színház Finálé Fesztiválján

Géczi János színdarabja, A Bunkerrajzoló is szerepel a Szegedi Nemzeti Színház hagyományos évad végi Finálé Fesztiválján, 2017. május 23-án. A Vad Fruttik zenekar frontemberéről, Likó Marcellről szóló előadásra az SZTE Alma Mater tagkártyával rendelkezők 50 százalékos kedvezménnyel válthatnak jegyet.

A Pannon Várszínház az Anthenaeum Kiadóval együttműködve tavaly ősszel mutatta be Géczi János József Attila-díjas író a Vad Fruttik énekesének élettörténetét feldolgozó könyvének színpadi változatát.

A rendszerváltás óta elmúlt negyedszázad „terméke” az a nemzedék, mely Likó Marcell vallomásában és a Vad Fruttik dalaiban szólal meg. Géczi János – aki egykor Szegeden végzett biológusként - mesterien szerkesztett könyvében a sorok között az író korosztálya is véleményt formál, így a keserűség, a megrendülés, az önirónia, a humor, a kétségbeesés, a feloldozás valódi dráma lehetőségét hordozzák, melyet tovább fokoznak a Vad Fruttik együttes közismert dalai. A szétesett családok, közösségek, a drog, az alkohol, a nihil poklán túl is van lehetőség. „Valahogy sokkal könnyebb, hogyha ki merem mondani, hogy nehéz.” – szól az üzenet. A hol felkavaró, hol humoros kortárs szöveget a tánc, az ének és a képzőművészet együttműködése teszi élménnyé.

bunkerrajzolo_plakat_szeged_k-page-001

2018. április 04.

IMG_7581

Gergely Árpád László, az SZTE TTIK Fizikai Intézetének egyetemi tanára kétszer is találkozott Stephen Hawkinggal, akinek a munkásságáról összefoglaló cikket írt egy csillagászati lapban. A közelmúltban elhunyt világhírű brit elméleti fizikus által kidolgozott feketelyuk-termodinamikát a szegedi kutató is felhasználja vizsgálataiban.

2017. szeptember 13.

kiemelt_tanevnyito2017

Olyan jelentős fejlesztések előtt áll az SZTE, amelyekkel nemzetközi rangú kutatóegyetemmé válik – jelentette ki a rektor, igazolta példákkal a kormányt képviselő igazságügyi miniszter. A Szegedi Tudományegyetem 2017-2018-as tanévet nyitó ünnepségéről készült rövid videó itt megtekinthető.

• április 9. 18:30 - 21. 16:00
    Megnyitja: Krnács András fotográfus tanár
    Közreműködik: Sun City Brass
    Kiállítók: Balassa Teodóra, Bíró Róbert, Bihacsy Gábor, Czesznak Lilla, Fehér Zoltán, Fazekas Anikó, Szügyi Tamás, Latinyák Alex, Mándity Krisztián, Némethné Herczeg Helga, Németh Norbert, Gömöriné Kordás Gabriella, Papp Henriett, Szelepcsényi András, Tarnavölgyi Zoltán, Vadasi Roland, Varga Krisztina
    A kiállítás megtekinthető április 21-ig, hétköznapokon 08.00–20.00, szombaton 08.00–16.00 óráig.
  • április 18. 16:00 - május 31. 19:00
    Megnyitja: Dr. Bíró István dékán
    A kiállítók: Dr. Gyeviki János, Dr. Kertész Szabolcs, Dr. Krisch Judit, Dr. Lendvai Edina, Dr. Pintér Gáborné, Baló Tünde, Szilágyi Krisztina, Varga Zoltán, Dr. Veréb Gábor, Prof. Dr. Véha Antal
    A Lépcső Galériában 2012 januárja óta rendszeresen rendeznek fotókiállításokat ismert fotóművészek, hallgatók és dolgozók fotóiból.
    Megtekinthető május 31-ig, hétköznap 08.00–19.00, szombaton 08.00–15.00 óráig.
    Verset mond: Szabó Szilvia színésznő, kulturális szervező
    A kiállítást megnyitja: Bicskei Gabriella író
    Sagmeister Laura Szabadkán született 1969-ben. Az Újvidéki Művészeti Akadémia Képzőművészeti Karán végzett festészet szakon, majd a Pécsi Tudományegyetem Művészeti Karának Képzőművészeti Mesteriskolájában szerzett DLA-fokozatot, ahol témavezetője Keserü Ilona volt. Több egyéni és csoportos kiállítása volt – többek között – Szabadkán, Szeged, Budapesten és Antwerpenben. Mostani kiállítási anyagának egy része megjelent a Tiszatáj irodalmi folyóirat 2018. áprilisi számában.
    A kiállítás megtekinthető április 23-tól 27-ig naponta 13.00 és 17.00 óra között.