Forráspont - Lelkigondozó szolgálat egyetemistáknak

Egyetemistáknak és fiatal felnőtteknek nyújt keresztény értékeket hordozó, mentálhigiénés segítséget a Forráspont Lelkigondozó Szolgálat, melyet az Szegedi Katolikus Egyetemi Lelkészség irodájában érhetnek el az érdeklődők.

A Forráspont az a hely, ahol meghallgatásra talál a betérő, legyen az bármilyen életkérdés, amivel érkezik, ami foglalkoztatja. Olyan biztonságos és bátorító közeget kívánnak biztosítani minden fiatal felnőtt számára, amelyben megtapasztalhatják, nincsenek egyedül. A szolgálat munkatársai gazdag, sokéves szakmai tapasztalattal rendelkeznek, jól ismerik az egyetemista korosztályt, és mind teológiailag, mind pszichológiailag integrált tudással bírnak.

A szolgálat fő tevékenysége az egyéni kísérés, mely személyenként legfeljebb ötalkalmas találkozás-sorozatot foglal magában. Ez professzionális beszélgetéseket jelent, aminek keretében biztonságos és elfogadó légkörben van lehetőség közösen ránézni olyan belső tartalmakra, megélt élményekre, amelyek talán fájdalmasak, túlságosan mélyen érintenek ahhoz, hogy egyedül szembe tudjon velük nézni vagy megoldást találni a problémahozó.

Elindult a „Térj-be-órák” program is: ez a lehetőség azonnali segítséget kínál mindazok számára, akik még nem tudják, hány alkalommal, de beszélgetni szeretnének valakivel, aki szakértő lelki és pszichés téren. Lehet, hogy a kibeszélés által pusztán leteszi terhét, aki bekopog. De az is lehet, hogy egy út kezdete lesz ez számára: a belső fejlődésben való elindulás első lépése. A szakemberek szerdán és csütörtökön 14-16 óra között várják a meghallgatásra vágyókat.

A Forráspont ezen kívül tréningeket szervez elsősorban az egyetemi kollégiumok lakói részére a felmerülő igények alapján, valamint családfókuszú kurzusokat is terveznek indítani 2017 szeptemberétől.

A szolgálat a Dugonics tér 12. szám alatt található a Katolikus Ház alsó szintjén, a Szegedi Katolikus Egyetemi Lelkészség irodahelyiségében. A személyes beszélgetések vagy itt, vagy a lelkészség kápolnájában vagy a ház földszintjének egyik társalgójában valósulnak meg.

2017. október 03.

Kiemelt_Antalicz_B

Első díjat nyert az Országos Tudományos Diákköri Konferencián, és egyedül épített a lézerfényt mérni képes szenzort. Felsőfokon beszél németül, angolul olvas szakcikkeket, miközben kínaiul tanul. A kollégiumában segíti az önképzőkör munkáját, s emellett egy új kutatási projekthez számítógépes szoftvert ír. Ő Antalicz Balázs, a Szegedi Tudományegyetem MSc-képzéses fizika szakos hallgatója, akitől leckét kaptunk lendületből és szakmai elhivatottságból.

2017. szeptember 13.

kiemelt_tanevnyito2017

Olyan jelentős fejlesztések előtt áll az SZTE, amelyekkel nemzetközi rangú kutatóegyetemmé válik – jelentette ki a rektor, igazolta példákkal a kormányt képviselő igazságügyi miniszter. A Szegedi Tudományegyetem 2017-2018-as tanévet nyitó ünnepségéről készült rövid videó itt megtekinthető.

• november 11. 12:00 - december 10. 19:00
    Nyilvánosan eddig még be nem mutatott Szent-Györgyi relikviákat is láthat a közönség az SZTE Rektori Épületben rendezett emlékkiállításon, amely hétköznapokon 9-19 óra között látogatható. A „80 éves szegedi Nobel-díj” és az SZTE világhíres kutatója előtt tisztelgő tárlat az SZTE és a Szeged – Szent-Györgyi Albert Rotary Club közös projektje. További Információ: http://www.u-szeged.hu/sztehirek/2017-november/szent-gyorgyi-albert?objectParentFolderId=19396
  • november 18. 18:00 - december 3. 18:00
  • november 20.
    A Csatlakozás az Európai Ifjúsági Térséghez 8.0 Ifjúság, ifjúságügy – új kihívások című konferencián köszöntőt mond Prof. Dr. Pászka Imre DSc, MTA SZAB Szociológiai Munkabizottság. Előadások - Jancsák Csaba PhD főiskolai docens (SZTE JGYPK): Hallgatói lét a Szegedi Tudományegyetemen (2011, 2017); Gombos Jarmo Juhani kutató (NFÖ és ÚNKP ösztöndíjas mesterhallgató): IESS2017 – SZTE (bejövő) Erasmus+ hallgatói, motivációk és körülmények; Mészáros Ferenc igazgató (Szegedi Keresztény Roma Szakkollégium): Szokeresz: tehetséggondozás és hátránykompenzáció a hazai romaintegrációban; Sánta Tamás tanársegéd (SZTE ETSZK): Iskolai végzettségek vizsgálata a regisztrált szegedi NEET fiatalok körében – megfontolások és dilemmák; Szabó Andrea PhD tudományos munkatárs (MTA TK PTI): Kivonulás – tiltakozás – hűség. A magyar fiatalok részvételi mintázatai; Szőcs Andor doktorjelölt (Debreceni Egyetem): Diákmunka - a törvény értelmezésében, illetve Diákmunka-közvetítők - a gyakorlatban; Hamvas László doktorjelölt (Debreceni Egyetem): Esély otthon? Mennyire reális alternatíva a fiatalok helyben maradása?; Kádár-Csoboth Péter felsőoktatási szakértő (IFUA Horváth & Partners Kft.): Átalakított intézményrendszer, változó esélyek – fiatalok lehetőségei az oktatási karrierpályán. A program szervezője: MTA SZA Szociológiai Munkabizottság.
  • november 20.
  • november 21.
    A Prof. Dr. Deák Judit 70. születésnapja alkalmából rendezett tudományos ülés programja: Prof. Dr. Minárovits János – Mikrobák által előidézett epigenetikus változások. Prof. Dr. Nagy Erzsébet – Kezdetektől mostanáig (köszöntő). Prof. Dr. Bártfai György – Együttműködés a mikrobiológiai laboratóriumi diagnosztika és a nőgyógyászat határterületén. Dr. Jakab Ferenc – A globális felmelegedés hatása a fertőző betegségek terjedésére. A program szervezője: SZAB Orvostudományi Szakbizottság Laboratóriumi Medicina Munkabizottság.