Forráspont - Lelkigondozó szolgálat egyetemistáknak

Egyetemistáknak és fiatal felnőtteknek nyújt keresztény értékeket hordozó, mentálhigiénés segítséget a Forráspont Lelkigondozó Szolgálat, melyet az Szegedi Katolikus Egyetemi Lelkészség irodájában érhetnek el az érdeklődők.

A Forráspont az a hely, ahol meghallgatásra talál a betérő, legyen az bármilyen életkérdés, amivel érkezik, ami foglalkoztatja. Olyan biztonságos és bátorító közeget kívánnak biztosítani minden fiatal felnőtt számára, amelyben megtapasztalhatják, nincsenek egyedül. A szolgálat munkatársai gazdag, sokéves szakmai tapasztalattal rendelkeznek, jól ismerik az egyetemista korosztályt, és mind teológiailag, mind pszichológiailag integrált tudással bírnak.

A szolgálat fő tevékenysége az egyéni kísérés, mely személyenként legfeljebb ötalkalmas találkozás-sorozatot foglal magában. Ez professzionális beszélgetéseket jelent, aminek keretében biztonságos és elfogadó légkörben van lehetőség közösen ránézni olyan belső tartalmakra, megélt élményekre, amelyek talán fájdalmasak, túlságosan mélyen érintenek ahhoz, hogy egyedül szembe tudjon velük nézni vagy megoldást találni a problémahozó.

Elindult a „Térj-be-órák” program is: ez a lehetőség azonnali segítséget kínál mindazok számára, akik még nem tudják, hány alkalommal, de beszélgetni szeretnének valakivel, aki szakértő lelki és pszichés téren. Lehet, hogy a kibeszélés által pusztán leteszi terhét, aki bekopog. De az is lehet, hogy egy út kezdete lesz ez számára: a belső fejlődésben való elindulás első lépése. A szakemberek szerdán és csütörtökön 14-16 óra között várják a meghallgatásra vágyókat.

A Forráspont ezen kívül tréningeket szervez elsősorban az egyetemi kollégiumok lakói részére a felmerülő igények alapján, valamint családfókuszú kurzusokat is terveznek indítani 2017 szeptemberétől.

A szolgálat a Dugonics tér 12. szám alatt található a Katolikus Ház alsó szintjén, a Szegedi Katolikus Egyetemi Lelkészség irodahelyiségében. A személyes beszélgetések vagy itt, vagy a lelkészség kápolnájában vagy a ház földszintjének egyik társalgójában valósulnak meg.

2018. június 17.

Kiemelt_Kheten_TL

„A könyveknek is megvan a maguk sorsa… – Habent sua fata libelli… – hangzott el Terentius Maurus közismert gondolata a szegedi egyetem jogász professzora, Trócsányi László „Párizsi Napló, avagy ami a nagyköveti jelentésekből kimaradt… 2010. július – 2014. június című kötete bemutatóján. Az SZTE „FRANKO – BIBLIO – FILIA Könyves utazások 2018” programsorozat kiemelt könyvheti rendezvénye dedikációval zárult.

2018. május 30.

kiemelt_SZG_diszpolgar

Idén a Szegedi Tudományegyetem rektora, Dr. Szabó Gábor lett Szeged díszpolgára. Az elismerést május 18-án a díszközgyűlésen adta át Botka László polgármester. A Szeged Televízió ebből az alkalomból készített vele egy életútinterjút.

• június 25. 08:00 - 27. 16:00
  • június 28.
    A 45 brazil tagállami és önkormányzati egyetemet – mintegy 700 ezer diákot - tömörítő Brazilian Association of Rectors of State and Municipal Universities (ABRUEM) múlt novemberi közgyűlésén egyhangúan úgy határozott, hogy 2018-ban Magyarországot választja szakmai útja célországaként. A delegáció látogatásának célja, hogy megismerjék a magyar felsőoktatási rendszert, intézménylátogatások során feltérképezzék az együttműködési lehetőségeket. Részt vesznek találkozókon és egyeztetéseken, amelyek megalapozhatják a hosszútávú szakmai együttműködést a magyar felsőoktatási intézményekkel. A szervezet weboldala az alábbi linken érhető el: http://www2.abruem.org.br/international-relations/
  • *