Forráspont - Lelkigondozó szolgálat egyetemistáknak

Egyetemistáknak és fiatal felnőtteknek nyújt keresztény értékeket hordozó, mentálhigiénés segítséget a Forráspont Lelkigondozó Szolgálat, melyet az Szegedi Katolikus Egyetemi Lelkészség irodájában érhetnek el az érdeklődők.

A Forráspont az a hely, ahol meghallgatásra talál a betérő, legyen az bármilyen életkérdés, amivel érkezik, ami foglalkoztatja. Olyan biztonságos és bátorító közeget kívánnak biztosítani minden fiatal felnőtt számára, amelyben megtapasztalhatják, nincsenek egyedül. A szolgálat munkatársai gazdag, sokéves szakmai tapasztalattal rendelkeznek, jól ismerik az egyetemista korosztályt, és mind teológiailag, mind pszichológiailag integrált tudással bírnak.

A szolgálat fő tevékenysége az egyéni kísérés, mely személyenként legfeljebb ötalkalmas találkozás-sorozatot foglal magában. Ez professzionális beszélgetéseket jelent, aminek keretében biztonságos és elfogadó légkörben van lehetőség közösen ránézni olyan belső tartalmakra, megélt élményekre, amelyek talán fájdalmasak, túlságosan mélyen érintenek ahhoz, hogy egyedül szembe tudjon velük nézni vagy megoldást találni a problémahozó.

Elindult a „Térj-be-órák” program is: ez a lehetőség azonnali segítséget kínál mindazok számára, akik még nem tudják, hány alkalommal, de beszélgetni szeretnének valakivel, aki szakértő lelki és pszichés téren. Lehet, hogy a kibeszélés által pusztán leteszi terhét, aki bekopog. De az is lehet, hogy egy út kezdete lesz ez számára: a belső fejlődésben való elindulás első lépése. A szakemberek szerdán és csütörtökön 14-16 óra között várják a meghallgatásra vágyókat.

A Forráspont ezen kívül tréningeket szervez elsősorban az egyetemi kollégiumok lakói részére a felmerülő igények alapján, valamint családfókuszú kurzusokat is terveznek indítani 2017 szeptemberétől.

A szolgálat a Dugonics tér 12. szám alatt található a Katolikus Ház alsó szintjén, a Szegedi Katolikus Egyetemi Lelkészség irodahelyiségében. A személyes beszélgetések vagy itt, vagy a lelkészség kápolnájában vagy a ház földszintjének egyik társalgójában valósulnak meg.

2018. április 04.

IMG_7581

Gergely Árpád László, az SZTE TTIK Fizikai Intézetének egyetemi tanára kétszer is találkozott Stephen Hawkinggal, akinek a munkásságáról összefoglaló cikket írt egy csillagászati lapban. A közelmúltban elhunyt világhírű brit elméleti fizikus által kidolgozott feketelyuk-termodinamikát a szegedi kutató is felhasználja vizsgálataiban.

2017. szeptember 13.

kiemelt_tanevnyito2017

Olyan jelentős fejlesztések előtt áll az SZTE, amelyekkel nemzetközi rangú kutatóegyetemmé válik – jelentette ki a rektor, igazolta példákkal a kormányt képviselő igazságügyi miniszter. A Szegedi Tudományegyetem 2017-2018-as tanévet nyitó ünnepségéről készült rövid videó itt megtekinthető.

• április 18. 16:00 - május 31. 19:00
    Megnyitja: Dr. Bíró István dékán
    A kiállítók: Dr. Gyeviki János, Dr. Kertész Szabolcs, Dr. Krisch Judit, Dr. Lendvai Edina, Dr. Pintér Gáborné, Baló Tünde, Szilágyi Krisztina, Varga Zoltán, Dr. Veréb Gábor, Prof. Dr. Véha Antal
    A Lépcső Galériában 2012 januárja óta rendszeresen rendeznek fotókiállításokat ismert fotóművészek, hallgatók és dolgozók fotóiból.
    Megtekinthető május 31-ig, hétköznap 08.00–19.00, szombaton 08.00–15.00 óráig.
  • április 22.
    Hagyományainkhoz híven idén is a Szegedi Környezetgazdálkodási Nonprofit Kft.-vel közösen rendezzük meg családi napunkat, a Föld Napját. E jeles napon az élővilág védelmét helyezzük előtérbe, a környezet- és természetvédelmi problémákra hívjuk fel a figyelmet. Igazi élményszerű tanulásra invitáljuk a családokat, játékos gyerekprogramokkal, előadásokkal, kézműveskedéssel, tombolával, öko-játékokkal várjuk az érdeklődőket.
  • április 22.
    Szeged sztárépítésze volt a tragikusan fiatalon elhunyt Magyar Ede, aki alig nyolc év alatt több tucat házat tervezett Szegeden. De vajon tudjuk-e, hogy hol találhatók ezek? A sétán a Reök-palotát megálmodó zseniális építész legszebb szecessziós épületeit ismerhetjük meg – kívül-belül!
    Állomások: Tedesco-ház, Goldschmidt-ház, Wöber-ház, Gazdasági és Iparbank székháza, Ungár-Mayer palota. (A Reök-palota felújítás miatt sajnos ezen a sétán nem megtekinthető.)
    A séta kidolgozója és vezetője: Csikós Ildikó, a Beyond Budapest Sightseeing munkatársa
    A sétára a helyszínen vagy a Tourinform irodánál lehet jelentkezni.
    Részvételi díj 1200 Ft, diák, nyugdíjas 800 Ft
  • április 22.
    A lelkes fiatalokból álló csapat időt és energiát nem sajnálva járja a várost, hogy segítsen a hajléktalanokon és a rászoruló családokon! Ahhoz, hogy ez megvalósulhasson, Rátok is hatalmas szükség van! A szendvicskészítéshez alapanyagokat, támogatást szeretnénk kérni. Ha bármivel hozzá tudsz járulni a programhoz, itt a helyed!
  • április 22.
    Az SZTE Sportközpont - az NKM SZEGED Vízisport Egyesület szervezéséhez - meghirdeti a Szegedi Tudományegyetem hallgatói, illetve oktatói, dolgozói sárkányhajó versenyét. A rendezvény célja egy igazi szabadidős, sportos vasárnap délután lehetőségének biztosítása a vízi sportokat kedvelőknek és azoknak, akik már találkoztak, vagy találkozni szeretnének igazi sárkányokkal. Ugyanakkor a program elősegítheti az egyetemi hallgatók és dolgozók különböző csoportjaiban a csapatépítést is.