Kutatóknak és médiamunkásoknak hirdet pályázatot a Szegedi Akadémiai Bizottság

Tudományos fokozattal nem rendelkező kutatóknak, egyetemistáknak és a dél-alföldi régióban születő tudományos eredmények bemutatására vállalkozó médiamunkásoknak hirdet pályázatot az MTA Szegedi Akadémiai Bizottság.

A SZAB Tudományos díja évek óta a fokozattal nem rendelkező fiatalokat, köztük egyetemistákat sarkall színvonalas és eredményes kutatómunkára.

A Magyar Tudományos Akadémia (MTA) Szegedi Akadémiai Bizottsága (SZAB) és „A Tudomány Támogatásáért a Dél-Alföldön” Alapítvány a határon innen és túli régióban folyó tudományos kutatómunka ösztönzése céljából pályázatot hirdet Bács-Kiskun, Békés és Csongrád megyékben, valamint a Vajdaság, Temes és Arad megyékben élő kutatók számára.

A pályázaton tudományos fokozattal nem rendelkező, legfeljebb 35 éves pályázók vehetnek részt.

A pályamunka egyéni és kollektív munka eredménye egyaránt lehet. Minden pályázó csak egy pályamunkát nyújthat be. Pályázni a SZAB szak- és munkabizottságai által művelt tudományterületeken, új eredményeket tartalmazó tanulmánnyal lehet.

Az ismeretterjesztés és tudománynépszerűsítés küldetése és feladata a színvonalat és minőséget értékként közvetítő médiumoknak. E kiindulópont alapján az MTA SZAB 2017-ben is meghirdeti a nyilvánosság világában kuriózumnak számító médiapályázatát. Az MTA SZAB médiadíja elsősorban a Magyar Tudomány Ünnepe rendezvénysorozathoz kapcsolódik. A várt pályaművek témájának a SZAB tevékenységéhez, ám tágabb értelemben a dél-alföldi tudományos élethez kell kapcsolódnia, ugyanakkor egyaránt megjeleníthetőek pillanatképek, hangulatok, a SZAB tagjai, tudományos kutatók, előadók, a SZAB székház, illetve további olyan épületek, amelyekben tudományos tevékenység, kutatómunka folyik.

Pályázni kizárólag saját szellemi alkotással, saját munkával lehet írott mű, rádióriport, mozgókép, és fotó kategóriában.

A pályázatokkal kapcsolatos bővebb információ az MTA SZAB honlapján, illetve itt érhető el.

2018. április 04.

IMG_7581

Gergely Árpád László, az SZTE TTIK Fizikai Intézetének egyetemi tanára kétszer is találkozott Stephen Hawkinggal, akinek a munkásságáról összefoglaló cikket írt egy csillagászati lapban. A közelmúltban elhunyt világhírű brit elméleti fizikus által kidolgozott feketelyuk-termodinamikát a szegedi kutató is felhasználja vizsgálataiban.

2017. szeptember 13.

kiemelt_tanevnyito2017

Olyan jelentős fejlesztések előtt áll az SZTE, amelyekkel nemzetközi rangú kutatóegyetemmé válik – jelentette ki a rektor, igazolta példákkal a kormányt képviselő igazságügyi miniszter. A Szegedi Tudományegyetem 2017-2018-as tanévet nyitó ünnepségéről készült rövid videó itt megtekinthető.

• április 18. 16:00 - május 31. 19:00
    Megnyitja: Dr. Bíró István dékán
    A kiállítók: Dr. Gyeviki János, Dr. Kertész Szabolcs, Dr. Krisch Judit, Dr. Lendvai Edina, Dr. Pintér Gáborné, Baló Tünde, Szilágyi Krisztina, Varga Zoltán, Dr. Veréb Gábor, Prof. Dr. Véha Antal
    A Lépcső Galériában 2012 januárja óta rendszeresen rendeznek fotókiállításokat ismert fotóművészek, hallgatók és dolgozók fotóiból.
    Megtekinthető május 31-ig, hétköznap 08.00–19.00, szombaton 08.00–15.00 óráig.
  • április 22.
    Hagyományainkhoz híven idén is a Szegedi Környezetgazdálkodási Nonprofit Kft.-vel közösen rendezzük meg családi napunkat, a Föld Napját. E jeles napon az élővilág védelmét helyezzük előtérbe, a környezet- és természetvédelmi problémákra hívjuk fel a figyelmet. Igazi élményszerű tanulásra invitáljuk a családokat, játékos gyerekprogramokkal, előadásokkal, kézműveskedéssel, tombolával, öko-játékokkal várjuk az érdeklődőket.
  • április 22.
    Szeged sztárépítésze volt a tragikusan fiatalon elhunyt Magyar Ede, aki alig nyolc év alatt több tucat házat tervezett Szegeden. De vajon tudjuk-e, hogy hol találhatók ezek? A sétán a Reök-palotát megálmodó zseniális építész legszebb szecessziós épületeit ismerhetjük meg – kívül-belül!
    Állomások: Tedesco-ház, Goldschmidt-ház, Wöber-ház, Gazdasági és Iparbank székháza, Ungár-Mayer palota. (A Reök-palota felújítás miatt sajnos ezen a sétán nem megtekinthető.)
    A séta kidolgozója és vezetője: Csikós Ildikó, a Beyond Budapest Sightseeing munkatársa
    A sétára a helyszínen vagy a Tourinform irodánál lehet jelentkezni.
    Részvételi díj 1200 Ft, diák, nyugdíjas 800 Ft
  • április 22.
    A lelkes fiatalokból álló csapat időt és energiát nem sajnálva járja a várost, hogy segítsen a hajléktalanokon és a rászoruló családokon! Ahhoz, hogy ez megvalósulhasson, Rátok is hatalmas szükség van! A szendvicskészítéshez alapanyagokat, támogatást szeretnénk kérni. Ha bármivel hozzá tudsz járulni a programhoz, itt a helyed!
  • április 22.
    Az SZTE Sportközpont - az NKM SZEGED Vízisport Egyesület szervezéséhez - meghirdeti a Szegedi Tudományegyetem hallgatói, illetve oktatói, dolgozói sárkányhajó versenyét. A rendezvény célja egy igazi szabadidős, sportos vasárnap délután lehetőségének biztosítása a vízi sportokat kedvelőknek és azoknak, akik már találkoztak, vagy találkozni szeretnének igazi sárkányokkal. Ugyanakkor a program elősegítheti az egyetemi hallgatók és dolgozók különböző csoportjaiban a csapatépítést is.