Záróvizsga teljesítésére vonatkozó tájékoztató a tanulmányaikat 2006. szeptember 1. előtt megkezdett hallgatók számára

Az Nftv. 112. § alapján azok a hallgatók, akik tanulmányaikat 2006. szeptember 1. előtt kezdték meg és abszolutóriummal rendelkeznek, oklevelüket legkésőbb 2018. szeptember 1-ig szerezhetik meg. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy legkésőbb a 2017/18. tanév során teljesíteniük kell a záróvizsgát a kar által meghirdetett időpontban.

Ennek érdekében haladéktalanul vegyék fel a kapcsolatot a tanulmányaik szerint illetékes kar Tanulmányi Osztályával, mert ezekre a záróvizsgákra rövidesen megkezdődnek a jelentkezések.

Bővebb információ a Tanulmányi Osztályoktól kérhető személyesen vagy telefonon.

Ez a határidő nem vonatkozik azokra a hallgatókra, akik záróvizsgával már rendelkeznek, de nyelvvizsga bizonyítvány hiányában nem kapták meg az oklevelet. Ők a nyelvvizsga-bizonyítványt bármikor bemutathatják és kérhetik az oklevél kiadását.

2019. augusztus 02.

nyito_PB

Hogyan változik a lakosság véleménye egy sportesemény alatt? Milyen társadalmi hozadéka van egy nemzetközi sporteseménynek? Polcsik Balázs, az SZTE JGYPK Új Nemzeti Kiválóság Program ösztöndíjasa többek között ezeket a kérdéseket járta körül nyertes pályázatában. A fiatal kutatót tapasztalatairól és eredményeiről kérdeztük.

2019. augusztus 07.

kiemelt_Berenyi_Antal

Berényi Antal, az SZTE Általános Orvostudományi Kar Élettani Intézet adjunktusa és kutatócsoportja azonosította azt az agyterületet, amely azoknak a ritmusoknak a keletkezéséért felelős, amelyek alvás közben a rövidtávú memóriából áttöltik az emléknyomokat a hosszú távú memóriába. A felfedezés segít annak a megértésében, miként tudunk emlékezni. Azt is felderítették, hogy a különböző epilepszia-típusok hogyan alakulnak ki az agyban. A kutatócsoport munkájáról dokumentumfilmben mesél az SZTE agykutatója.