Egyetemi Sport Nemzetközi Napja az SZTE-n

2017. szeptember 15.

Szeptember 20-án, szerdán 8 órától 24 féle sportágat próbálhatnak ki az érdeklődők az Egyetemi Sport Nemzetközi Napja alkalmából az SZTE-n.

Az egyetemi hallgatókat szeptember 20-án reggel 8 órától különböző helyszíneken várják, ahol más és más sportágat, összesen 24 féle mozgásformát próbálhatnak ki szervezett, irányított formában. Minden 20 perc teljesítés 1 sportegységet jelent, amiért pecsétet kapnak a résztvevők. A regisztrációs lapokon lehet a pecséteket gyűjteni. A rendezvényen mindenki olyan sorrendben és azt a mozgásformát próbálja ki, amit szeretne, és ahogy az ideje engedi. A helyszíneken a sportágaktól - és azok időtartamától - függően 1, 2, esetleg 3 pecsétet kaphatnak a résztvevők.

EgyetemiSport_plakat-page-001

A részletes program itt elérhető.

Helyszínek: SZTE Sportközpont Hattyas sor 10. és SZTE TSTI Topolya sori Sportcsarnok

szept.20_terkep

A sportnap keretein belül rendezik meg a Campus 3 próbát is, ahol nemcsak ügyességüket, edzettségüket, de szerencséjüket is próbára tehetik az egyetemisták.
Feladatok:
1. Kosárlabda pattogtatás 20x helyben
2. Röplabdával páros adogatás háló felett 10x
3. Tollaslabdával páros adogatás háló felett 10x

Díjazás:

Egyéniben: intézményenként 3 szerencsés résztvevő egy-egy 10.000 Ft-os Hervis sportszer-utalványt kap.

A legtöbb hallgatót megmozgató egyetemet vagy főiskolát 3 kategóriában versenyeztetik, amely alapján az alábbi díjban részesítik:
I. kategória (4000 fő hallgatói létszám feletti) 200.000 Ft-os Hervis sportszer utalvány
II. kategória (1000-4000 fő hallgatói létszám közötti) 150.000 Ft-os Hervis sportszer-utalvány
III. kategória (1000 fő hallgatói létszám alatti) 100.000 Ft-os Hervis sportszer-utalvány
A létszámhoz képest legnagyobb arányban próbát teljesítő hallgató intézményét 50.000,- Forint értékű tárgyjutalomban részesítik.

A sportnap Facebook eseménye itt elérhető.