pontottparti_szeged_2018

Pont Ott Parti az SZTE-n

Szegeden is lesz Pont Ott Parti július 25-én, vagyis a felvételi ponthatárhúzás napján. A 2018-as felvételi ponthatárok kihirdetését együtt várhatják a Szegedi Tudományegyetemre jelentkezők a Dugonics téren.

Július 25-én, szerdán 17 órától koncertekkel várják a felvételizőket a Dugonics téren. A jó hangulatról Gedzo - ofisöl & DJ Corvin gondoskodik.

19 órától és 21 órától a Random Trip zenekar lép fel, akik neves előadókkal érkeznek a Pont Ott Parti szegedi helyszínére:
Koszi Janka - ének
Vitáris Iván (Ivan & The Parazol) - ének
MC Kemon (Irie Maffia) - rap
Busa Pista (Irie Maffia) - rap
Pulius Tibor (Supernem) - gitár
Cséry Zoltán (Barabás Lőrinc Quartet, Patché) - billentyű
Bata István (Sena, Kéknyúl) - basszusgitár
DJ Q-Cee (Vinly Warriorz) - lemezjátszó, beatbox
Delov Jávor - dob

A ponthúzást óriáskivetítőn közvetítik 20 órától, majd a sikeres felvételit a JATE Klubban ünnepelhetik meg az SZTE gólyái. A felvételizők számára előregisztráció alapján a JATE Klub - Szeged buli ingyenes. Előregisztráció itt.

pontottparti_szeged_2018_flyer_ok

További információ itt.

2019. január 09.

SZEM_2018_dekanok_nyito

Mi a szegedi egyetem küldetése? A 2000-ben született 12 karú szegedi universitas kari vezetőinek válaszai az SZTE honlapján a Pillanatfölvétel a dékánoktól interjúsorozatban olvashatóak. Ezekre épül a Szegedi Egyetem Magazin alábbi összeállítása, amely az SZTE 12 karának hasonlóságait, az összetartó és előre vivő erőket villantja föl.

2018. szeptember 14.

tanevnyito_2018

A nemzeti hagyományok ápolásának jelentőségéről és az értelmiséggé válás összetettségéről is szó esett a hazai felsőoktatási intézmények 2018-2019. tanévét megnyitó, a Szegedi Tudományegyetemen rendezett ünnepségen. Az SZTE új rektora, a kormány két képviselője és Szeged polgármestere köszöntötte az elsőéves hallgatókat.