Gaudí pályázatot hirdet a Hispanisztika Tanszék

A Szegedi Tudományegyetem Hispanisztika Tanszékének katalán lektorátusa pályázatot hirdet egy Antoni Gaudí tiszteletére épített pad látványtervének elkészítésére.

A feladat: egy szecessziós stílusú pad építése, Antoni Gaudí összetört kerámiacsempéket alkalmazó trencadís technikájának alkalmazásával. A pályázat célja, hogy tisztelegjenek a művész előtt tekintettel arra, hogy Szegeden számos szecessziós épület található, illetve, hogy a Szegedi tudományegyetemen már több mint 20 éve folyik katalán oktatás. A padot a Bölcsészettudományi Kar Petőfi épülete (Petőfi Sándor sgt. 30-34.) előtt található füvesített területen helyeznék el.

1

A jelentkezés a Szegedi Tudományegyetem bármelyik karának hallgatója számára nyitott. A látványtervnek Gaudí stílusát kell idéznie, inspirációul szolgálhatnak a pályázati felhívásban található képek. A mintázatnak a trencadís technikát kell tükröznie. A pad mérete megegyezik egy két-három személy számára alkalmas normál pad méretével. A látványterveket az estudiscatalansszeged@gmail.com e-mail-címre várják a szervezők, az e-mail tárgyaként a következő szöveg feltüntetésével: Gaudí’s Bench/Gaudí padja. Határidő: 2018. április 5-e éjfél.

2

A nyeremény egy Gaudíról és a szecessziós Barcelonáról szóló könyvcsomag, valamint 10.000 Ft értékű könyvutalvány. A zsűri tagjai: Sándor Klára főiskolai tanár, általános dékánhelyettes (SZTE BTK) Dr. Csikós Zsuzsanna egyetemi docens, tanszékvezető (SZTE BTK Hispanisztika Tanszék), Andreea Isabella Stefan katalán lektor (SZTE BTK Hispanisztika Tanszék).

3

2019. január 09.

SZEM_2018_dekanok_nyito

Mi a szegedi egyetem küldetése? A 2000-ben született 12 karú szegedi universitas kari vezetőinek válaszai az SZTE honlapján a Pillanatfölvétel a dékánoktól interjúsorozatban olvashatóak. Ezekre épül a Szegedi Egyetem Magazin alábbi összeállítása, amely az SZTE 12 karának hasonlóságait, az összetartó és előre vivő erőket villantja föl.

2018. szeptember 14.

tanevnyito_2018

A nemzeti hagyományok ápolásának jelentőségéről és az értelmiséggé válás összetettségéről is szó esett a hazai felsőoktatási intézmények 2018-2019. tanévét megnyitó, a Szegedi Tudományegyetemen rendezett ünnepségen. Az SZTE új rektora, a kormány két képviselője és Szeged polgármestere köszöntötte az elsőéves hallgatókat.

• április 26.
    Verset mond: Varga Norbert művészeti vezető (Szegedi Egyetemi Színház)
  • április 26.
    IV. Szegedi Egyetemi Színházi Találkozó (SZESZT): április 26–27–28. péntek–szombat–vasárnap. A IV. Szegedi Egyetemi Színházi Találkozó elsősorban egyetemisták munkáit vonultatja fel. Az SZTE Kulturális Iroda, a Szegedi Egyetemi Színházért Egyesület és a Szegedi Egyetemi Színház társulatának szervezésében országos és egyben nemzetközi egyetemi színházi találkozó kerül megrendezésre. Helyszínek: JATE Klub, Szegedi Nemzeti Színház balett-terme, SZTE BTK régi tornaterme, ZUG Színház és Művészeti Tetthely, Szegedi Pinceszínház A találkozót szakmai beszélgetések, tréningek és koncertek kísérik. Vendégeink: Debreceni Egyetemi Színház (DESZÍNHÁZ), Janus Egyetemi Színház (JESZ – Pécs), Veszprémi Egyetemi Színpad (VESZ), SGR Projekt (Székelyudvarhely), Homo Ludens Project, Kooperáló színházpedagógiai alkotótér (Szegedi Nemzeti Színház) A fesztivál részletes programja: www.szegediegyetemiszinhaz.hu/szeszt Az előadásokra a belépés ingyenes, de regisztrálni érdemes: szegediegyetemiszinhaz@gmail.com
  • április 26.
    Az előadás témája a társasjáték-pedagógia - vendégünk Lencse Máté játéktervező, az Igazgyöngy Alapítvány Toldi Tanodájának szakmai vezetője. Az előadás a társasjáték-pedagógia alapelveiből kiindulva leginkább arra fókuszál majd, hogy miért és hogyan lépjünk ki klasszikus pedagógusi szerepünkből. Mit nyújthat egy társasjáték, mitől működhet jól egy pedagógiai célú játékalkalom? Milyen feladataim vannak, milyen szerep jut nekem pedagógusként egy ennyire indirekt szituációban? Pedagógus és gyerek, de gyerek és gyerek között is számtalan különbség adódhat mind tapasztalatban, mind képességben, így az esélykiegyenlítés és az előnyadás a társasjáték-pedagógia kiemelten fontos területe, ezzel is foglalkozunk majd.
  • április 26.
    Mimose, egy bordeaux-i pop együttes gitárosa, ma már saját dalaival lép fel, egyszerre zeneszerző és szövegíró. Francia nyelven előadott laza, de mégis romantikus számai egyaránt szólnak életörömről és szerelmi bánatról, az élet elkerülhetetlen eseményeiről, az álmokról. Az Alliance Française Szegedi Francia Kulturális Egyesület szervezésében
  • április 26.
    Sötétedés után az időjárástól függően távcsöves bemutató