nyito_MKB

Együttműködési megállapodást írt alá az MKB Bank Zrt. és a Szegedi Tudományegyetem

Kedvezményes számlavezetési csomagot és egyéb banki konstrukciókat vehetnek igénybe a Szegedi Tudományegyetem munkavállalói annak az együttműködési megállapodásnak köszönhetően, amelyet 2018. szeptember 4-én írt alá az SZTE vezetése és az MKB Bank Zrt. képviselői.

- Kormányzati akarat, hogy az egyetem ne csak a térség oktató, kutató és gyógyító központja legyen, de gazdasági ereje is – mutatott rá dr. Fendler Judit, az SZTE kancellárja, aki hozzátette: a piaci kapcsolatokat erősíteni kell, ehhez egy lépés az MKB Bank Zrt-vel kötött együttműködési megállapodás. Ennek révén az SZTE munkavállalói kedvezménye számlavezetési csomagot vehetnek igénybe. A lakossági együttműködés azonban távolra tud mutatni, és további együttműködési lehetőségekhez nyithatja meg az utat, hiszen az SZTE vállalkozó egyetem is, amely manapság is több spin-off céget indít el, így ezeken a területeken is van tere az együttműködésnek.

IMG_6423

Képgaléria az együttműködési megállapodás aláírásáról

Dr. Balog Ádám, az MKB Bank Zrt. vezérigazgatója elmondta: a pénzintézet Magyarországon, magyar menedzsmenttel működő bank, amelynek fontos az ország gazdasági helyzete is. A mostani megállapodás egy lakossági termékről szól, ennek aláírását az első lépésnek tekintik, amely lehetőséget nyújt arra, hogy minél gyümölcsözőbb kapcsolatot alakítsanak ki az egyetemmel és az SZTE körül mozgó vállalkozásokkal.

IMG_6430

Az együttműködési megállapodást Dr. Fendler Judit, az SZTE kancellárja, Prof. Dr. Rovó László, az SZTE rektora, Dr. Balog Ádám, az MKB Bank Zrt. vezérigazgatója és Dr. Csapó András, az MKB Bank zrt. vezérigazgató helyettese írta alá.

SZTE-Info

Antal Éva Eső

Fotó: Bobkó Anna

2019. július 09.

Kiemelt_Medicina_Juhasz_A

Kóboroljuk be, fedezzük fel Európát Juhász Árpáddal! A nyári vakáció startjánál a magyar geológust, a hazai természettudományos ismeretterjesztés egyik legjelentősebb alakját a 90. Ünnepi Könyvhét szegedi programján bemutatott legújabb könyvéről, az Egzotikus Európáról kérdeztük. Kíváncsiak voltunk a kiadványt gondozó Medicina Könyvkiadó vezérigazgatója és a szerkesztő véleményére is.

2018. szeptember 14.

tanevnyito_2018

A nemzeti hagyományok ápolásának jelentőségéről és az értelmiséggé válás összetettségéről is szó esett a hazai felsőoktatási intézmények 2018-2019. tanévét megnyitó, a Szegedi Tudományegyetemen rendezett ünnepségen. Az SZTE új rektora, a kormány két képviselője és Szeged polgármestere köszöntötte az elsőéves hallgatókat.

• július 3. 09:00 - 28. 18:00
    Kiállítók: Dér Julianna, Hegedus Ioan Andrei, Héjja János, Kálmán Áron, Kálmán Luca, Katona Márk, Kovács Gyula A., Kóthay Kata, Nizák Júlia, Palaga Nikolett, Pipei Borbála, Sztanó Zsuzsanna, Varga Dániel.
    A SZAB Művészeti Szakbizottság szervezésében.
    A kiállítás látogatható július 3-tól július 28-ig naponta 9 órától 18 óráig.
  • július 8. 08:00 - 26. 16:00
    Az Intézet munkatársai tantermi órákon nyújtanak betekintést a magyar büntetőjog elméletébe. A nyári program célja nem csupán az elméleti ismeretek megalapozása, hanem a gyakorlati tapasztalatszerzés is. Így a programot igazságügyi orvostanhoz kötődő boncolás, bírósági tárgyalás-szimuláció és intézménylátogatások színesítik. A kínai hallgatók ellátogatnak – többek között – a Szegedi Fegyház-és Börtön I. számú objektumába, és a Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányságra is.
  • július 14. 08:00 - augusztus 10. 16:00
    A magyar nyelv alapjait és szabályait öt különböző szinten 90 perces órákon sajátíthatják el a világ több pontjáról érkező résztvevők. A nyelvórák mellett kirándulások, nemzetközi est és számos érdekes előadás várja a magyar nyelv és kultúra iránt érdeklődőket. A tanfolyam résztvevői Szeged látnivalói mellett Budapestre és Ópusztaszerre is ellátogatnak, így is ismerkedve a magyar kultúrával.
  • július 24. 17:00 - 25. 05:00
    Részletes program: 17:00 Pont Ott Warm Up Parti GNU-val. 19:00 Carson Coma koncert. 19:50 Egyetemi köszöntő. 20:00 Hivatalos felsőoktatási felvételi ponthatárok kihirdetése. 20:30 Supernem koncert. 22:00 Pont Ott Parti After Buli a JATE Klubban és a teraszán.
  • július 24.
    A legutóbbi, 6. verseskönyve tavaly jelent meg a szerzőnek – de versek születnek ma is. Ezekből kapnak ízelítőt az érdeklődők Julesz Jánostól.
    Beszélgetőtársak: Baradnay Gyula professzor és Tráser László újságíró
    A Közéleti Kávéház szervezésében