IMG_6376

Orientációs hét – több mint 200 külföldi gólya az SZTE-n

Több mint 200 külföldi hallgató érkezett a Szegedi Tudományegyetemre az

ERASMUS+ és Kreditmobilitási Program révén. A hallgatók, akik 17 országból érkeztek, egyetemünk 10 karán tanulnak. Az őszi szemeszterben egyébként összesen 1350 külföldi hallgató iratkozik be az SZTE-re.

17 ország 84 városának 101 egyeteméről érkeztek hallgatók az Erasmus program révén a Szegedi Tudományegyetemre. A 203 külföldi diáknak orientációs hetet tart az SZTE Nemzetközi Mobilitási Iroda. A hallgatókat Dr. Bene Tamás nemzetközi és közkapcsolati igazgató köszöntötte. Köszöntő beszédében elmondta: a Szegedi Tudományegyetem nemzetközileg is jegyzett intézmény, amely előkelő helyet foglal el a világrangsorokban. A hallgatóknak, akik mostantól a szegedi egyetem közösségéhez tartoznak, jó tanulást kívánt, valamint azt, hogy élvezzék a Szegeden és Magyarországon töltött időt.

IMG_6352

Képgaléria a megnyitóról.

Az SZTE-n ebben a félévben összesen tíz kar fogadott külföldi hallgatókat, a legtöbben – 40 illetve 39 diák – a GTK és az ÁOK képzésein vesznek részt. A jogi karon 37, a BTK-n 35, a JGYPK-n 21 külföldi diák tanul a program révén, az MK-ra 14, a TTIK-ra 8, a FOK-ra 5, az MGK-ra 4, a GYTK-ra pedig 2 diák érkezett.

A legnagyobb számban a török és a spanyol diákok képviseltetik magukat (51 illetve 50 fővel), több mint húszan vannak a franciák és az olaszok, őket követik a képzeletbeli toplistán a román, a német, a portugál, a cseh, a belga, a litván, a lengyel, a holland hallgatók. Bulgária, Finnország, Görögország, Lettország és Szlovákia 1-1 hallgatóval képviselteti magát - tudtuk meg Balogné Molnár Gabriellától, a Nemzetközi és Közkapcsolati Igazgatóság Nemzetközi Mobilitási Irodájának vezetőjétől, az SZTE ERASMUS+ intézményi programkoordinátorától.

IMG_6354

A Kreditmobilitási programban 2 hallgató tanul a BTK-n, ők Oroszországból, az Udmurt egyetemről érkeztek.

A szeptember 3-7 között megrendezett Orientációs hét célja, hogy a külföldről egyetemünkre érkezett hallgatóknak segítsenek eligazodni Szegeden és az SZTE-n. A külföldi gólyák megismerkedtek a Neptun használatával, megtudhatták, hogyan kell beiratkozni, kurzusokat felvenni, mi a diákigazolvány igénylésének menete, hogyan kereshetnek albérletet, hol étkezhetnek és szórakozhatnak Szegeden.

IMG_6388

Az őszi szemeszterben egyébként összesen 1350 külföldi hallgató kezdi meg tanulmányait az SZTE-n. A külföldi hallgatók tanévnyitó ünnepsége szeptember 7-én, pénteken 9 órától lesz a TIK-ben.

SZTE-Info

Fotó: Bobkó Anna

2019. július 09.

Kiemelt_Medicina_Juhasz_A

Kóboroljuk be, fedezzük fel Európát Juhász Árpáddal! A nyári vakáció startjánál a magyar geológust, a hazai természettudományos ismeretterjesztés egyik legjelentősebb alakját a 90. Ünnepi Könyvhét szegedi programján bemutatott legújabb könyvéről, az Egzotikus Európáról kérdeztük. Kíváncsiak voltunk a kiadványt gondozó Medicina Könyvkiadó vezérigazgatója és a szerkesztő véleményére is.

2018. szeptember 14.

tanevnyito_2018

A nemzeti hagyományok ápolásának jelentőségéről és az értelmiséggé válás összetettségéről is szó esett a hazai felsőoktatási intézmények 2018-2019. tanévét megnyitó, a Szegedi Tudományegyetemen rendezett ünnepségen. Az SZTE új rektora, a kormány két képviselője és Szeged polgármestere köszöntötte az elsőéves hallgatókat.

• július 3. 09:00 - 28. 18:00
    Kiállítók: Dér Julianna, Hegedus Ioan Andrei, Héjja János, Kálmán Áron, Kálmán Luca, Katona Márk, Kovács Gyula A., Kóthay Kata, Nizák Júlia, Palaga Nikolett, Pipei Borbála, Sztanó Zsuzsanna, Varga Dániel.
    A SZAB Művészeti Szakbizottság szervezésében.
    A kiállítás látogatható július 3-tól július 28-ig naponta 9 órától 18 óráig.
  • július 8. 08:00 - 26. 16:00
    Az Intézet munkatársai tantermi órákon nyújtanak betekintést a magyar büntetőjog elméletébe. A nyári program célja nem csupán az elméleti ismeretek megalapozása, hanem a gyakorlati tapasztalatszerzés is. Így a programot igazságügyi orvostanhoz kötődő boncolás, bírósági tárgyalás-szimuláció és intézménylátogatások színesítik. A kínai hallgatók ellátogatnak – többek között – a Szegedi Fegyház-és Börtön I. számú objektumába, és a Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányságra is.
  • július 14. 08:00 - augusztus 10. 16:00
    A magyar nyelv alapjait és szabályait öt különböző szinten 90 perces órákon sajátíthatják el a világ több pontjáról érkező résztvevők. A nyelvórák mellett kirándulások, nemzetközi est és számos érdekes előadás várja a magyar nyelv és kultúra iránt érdeklődőket. A tanfolyam résztvevői Szeged látnivalói mellett Budapestre és Ópusztaszerre is ellátogatnak, így is ismerkedve a magyar kultúrával.
  • július 24. 17:00 - 25. 05:00
    Részletes program: 17:00 Pont Ott Warm Up Parti GNU-val. 19:00 Carson Coma koncert. 19:50 Egyetemi köszöntő. 20:00 Hivatalos felsőoktatási felvételi ponthatárok kihirdetése. 20:30 Supernem koncert. 22:00 Pont Ott Parti After Buli a JATE Klubban és a teraszán.
  • július 24.
    A legutóbbi, 6. verseskönyve tavaly jelent meg a szerzőnek – de versek születnek ma is. Ezekből kapnak ízelítőt az érdeklődők Julesz Jánostól.
    Beszélgetőtársak: Baradnay Gyula professzor és Tráser László újságíró
    A Közéleti Kávéház szervezésében