Nevtelen_terv

Szegedi Orvos lesz az Európai Rhinológiai Társaság elnöke

2023. július 04.

Az Európai Rhinológiai Társaság kétévente tartja kongresszusát, idén június végén Szófiában találkoztak a szakemberek.

A rendezvényre mintegy 1400, az orr és határterületeinek betegségeivel foglalkozó szakember érkezett 65 országból. A 21 fős magyar delegációt Dr. med. habil. Bella Zsolt vezette. A Szegedi Tudományegyetem egyetemi adjunktusától megtudtuk: az ERS ügyvezető testülete, a 2025. évi ERS Kongresszus rendezési jogát Budapestnek ítélte. Az ERS tanácsadó testület új magyar delegáltja dr. Piski Zalán lett, pécsről, Dr. Bella Zsolt az elnöki pozíciót tölti be, emellett egyben a budapesti kongresszus és 2025-27 között az ERS elnöki tisztségét is betölti majd.

A kongresszusról bővebb információ az MFOE Facebook oldalán elérhető podcastból hallható.