Kiemelt hírek

2024. február 29.

2024. március 13-án tartja első találkozóját az International Engineering Club a Szegedi Tudományegyetem Mérnöki Karán, melynek célja, hogy teret adjon nemzetközi és hazai mérnökhallgatók kapcsolódásának.

2024. február 22.

Több mint 40 éves példaértékű szakmai munkájának elismeréseként az SZTE Mérnöki Kar Prof. Dr. Hodúr Cecília részére Pro Facultate oktatói nívódíjat adományozott. Ez alkalomból oktatói-kutatói pályájáról kérdeztük.

2024. február 19.

A Szegedi Tudományegyetem Mérnöki Kar a már jól bevált, hagyománynak számító Duális és Kooperatív Börzéjét idén februárban is megrendezte, mely több, mint 200 látogatót vonzott.

2024. február 16.

A Szegedi Tudományegyetem Mérnöki Kar 2023/2024. I. féléves Mérnökavató ünnepségét 2024. február 2-án tartotta az SZTE József Attila Tudományos és Információs Központban.

2024. február 11.

Az ENSZ 2015-ben nyilvánította február 11-ét a Nők és Lányok a Tudományban Világnappá. Célja, hogy felhívja a figyelmet a nők és lányok tudományhoz való teljes, és egyenlő hozzáférésére és részvételének elérése.

2024. február 09.

A Szegedi Tudományegyetem Mérnöki Kara nem csupán 6 alapképzési és 6 mesterképzési szakkal várja a felsőoktatásban továbbtanulni vágyókat, hanem számos egyéb programmal és lehetőséggel is igyekszik eredményesebbé, és szebbé tenni hallgatók egyetemi éveit.

2024. január 24.

Dr. Beszédes Sándor, a Szegedi Tudományegyetem Mérnöki Kar főiskolai docense 2002. óta dolgozik nálunk. Tizenöt Országos Tudományos Diákköri Konferencia témavezetés fűződik nevéhez, valamint két TDK-s hallgatója Pro Scientia aranyéremet is nyert.