Kiemelt hírek

2018. december 18.

A Szegedi Tudományegyetem - így a Mérnöki Kar is - takarékossági okokból 2018. december 22-től 2019. január 1-ig épületeit bezárja, működésüket szünetelteti. Az egyetemi hivatalok 2019. január 2-án, szerdán kezdik meg működésüket.

2018. december 14.

Képzés ideje: 2019. február 15-16. Jelentkezési határidő a létszámtól függően a képzés kezdetéig!

2018. december 07.

Rektori oklevéllel és pénzjutalommal ismerték el az egyetemi verspályázat, a zenei, valamint vers- és prózamondó verseny résztvevőit, a jó tanuló-jó sportoló verseny és az SZTE Sófi Alapítvány díjazottjait december 5-én a Szegedi Tudományegyetem hagyományos hallgatói díjkiosztó ünnepségén.

2018. november 23.

A legjobb vidéki egyetem a Szegedi Tudományegyetem – ezt támasztja alá a HVG legújabb felsőoktatási rangsora is. A szegedi egyetem mind az intézményi, mind a képzési területi rangsorokban előkelő helyeken szerepel.

2018. szeptember 07.

Kooperatív képzés indul élelmiszermérnök, gépészmérnök, mechatronikai mérnök és műszaki menedzser szakos hallgatóknak a 2018/19. tanévtől kezdődően!

2018. szeptember 10.

„Oktató munkánkban fontosnak tarjuk a szilárd elméleti alapokon és a szoros vállalati kapcsolatokon nyugvó gyakorlatorientáltságot” – hangsúlyozza dékáni köszöntőjében az SZTE Mérnöki Kar új vezetője. A gépészmérnök dr. Bíró István küldetésének érzi a szegedi műszaki képzés fejlesztését.

2016. december 14.

1,3 millió forint ösztöndíj a Szegedi Tudományegyetem hallgatóinak!