Friss hírek

2017. május 31.

Az SZTE Mérnöki Kar 2017. 05.31. napján tartott Kari Tanács Ülésen, prof. dr. Véha Antal Kari Tanács tag kérésére a Kari Tanács úgy határozott, hogy a Kar dékánja azonnali hatállyal tegye közzé az alábbi névtelen dokumentumot, egyben kötelezte a dékánt, hogy tegyen rendőrségi feljelentést a vonatkozó tárgy ügyében.

Prof. Dr. Keszthelyi-Szabó Gábor

SZTE Mérnöki Kar, dékán
2017. június 02.

A pályázatok beadási határideje: 2017. július 3. (hétfő) 11.59.

2017. június 11.

Havonta több, mint 120 000 forint ösztöndíjra pályázhatnak gépészmérnök hallgatók.

A pályázat beérkezésének határideje 2017. július 15.

2017. június 20.

Negyedik alkalommal szervez Levendula Napokat a Szegedi Tudományegyetem Füvészkertje és az SZTE Kulturális Iroda. Július 1-én és 2-án kézműves termékekkel, ismeretterjesztő előadásokkal, bemutatókkal, koncertekkel és színházi műsorral várják az érdeklődőket.

2017. június 09.

Az Erasmus programban az egyik legvonzóbb célpont a Szegedi Tudományegyetem: országosan a második, a vidéki egyetemek között pedig az első helyen áll. A legtöbb Erasmus+ programban érkező hallgatót az Általános Orvostudományi Kar, a Bölcsészettudományi Kar és a Gazdaságtudományi Kar fogadja Szegeden.

2017. május 19.

Két csapattal képviseltette magát az SZTE Mérnöki Kara a X. Nemzetközi Aventics Pneumobil Versenyen. Az egri rajtvonalhoz 25 egyetem 46 járművel állt. A szegedi mérnökhallgatóké lett a legszebb léghajtány, de a gyorsulási és az ügyességi versenyben is helytálltak. A jubileumi eredmény az SZTE MK tíz éves pneumobilos teljesítményére is utal.

2017. június 02.

A legjobb márkákat minősítő Superbrands 2017 díjat kapott a Szegedi Tudományegyetem. A szakmai szempontok és a fogyasztók körében végzett márkaismertségi és -kedveltségi kutatás alapján odaítélt elismerés visszajelzés az egyetemen folyó magas színvonalú oktatási, kutatási és gyógyító tevékenységről.

2017. február 16.

A 2016/2017-es tanévben diplomázó MSc és BSc hallgatók számára a Magyar Logisztikai, Beszerzési és Készletezési Társaság idén 18. alkalommal hirdeti meg a Lőrincz Péter Diplomamunka Pályázatot. Olyan diplomamunkákat várunk, melyek újszerű eredményeket tartalmaznak a logisztika és ellátási lánc területéről.

2017. február 20.

A ZIEHL-ABEGG Motor- és Ventillátorgyártó Kft öszötndíjat hirdet BSc./MSc. diploma előtt állóknak. A program kiváló lehetőség az ambiciózus hallgatók számára, a tanulmányok anyagi támogatása mellett a pályázat elnyerésével egyúttal szakmai gyakorlati helyet is szerezhetnek.

2017. március 20.

A SZEPLAST Zrt. felhívása Ifjúsági Innovációs Pályadíj elnyerésére 2017-ben