Friss hírek

2024. március 12.

A köznevelési és szakképző intézményekben tanuló diákok pályaválasztásának elősegítése, valamint a természettudományos tárgyak iránti érdeklődés felkeltése céljából az SZTE Mérnöki Kar telephelyein látogatható „osztálykirándulás” rendezvények mellett a Mérnöki Kar kihelyezett foglalkozások megtartására is vállalkozik.

2024. március 12.

Nézz be hozzánk a Mérnöki Karra! Ha középiskolás diák vagy, akkor várunk az osztályoddal egy informatív, élményekkel teli osztálykirándulásra!

2024. március 08.

A Szegedi Tudományegyetem Mérnöki Karának hallgatói 2021. óta minden évben innovatív ötletekkel állnak elő az EIT Food programjában, melyre idén ökodesign témakörében lehet pályázni.

2024. február 29.

Az SZTE Mérnöki Kara pályázatot hirdetett demonstrátori feladatkör betöltésére a 2023/24. tanév tavaszi félévére.

A pályázatok benyújtási határideje 2024. február 28. 12:00 óra volt.
2024. február 12.

Az első amerikai népautó, a Ford T-modell egyik tervezője, Galamb József emléke előtt tisztelgett az SZTE Mérnöki Kar. Egyetemi oktatók és kutatók koszorúzták meg a világhírű mérnök és konstruktőr emléktábláját az SZTE MK főépülete bejáratánál.

2024. január 26.

A LEGO immáron több generáción átívelően világszerte az egyik legismertebb és legkedveltebb játékok közé tartozik. A Szegedi Tudományegyetem Mérnöki Karán tanuló mérnökhallgatók LEGO robotokkal „játszadozhatnak”.

2024. január 26.

A Szegedi Tudományegyetem Mérnöki Kar 2024. január 20-án tartotta 2023/2024-es tanévének második nyílt napját, hogy a február 15-ig esedékes felvételi eljárásban érintettek pályaválasztási döntését elősegítse.