Friss hírek

2017. augusztus 05.
A CONTITECH FLUID AUTOMOTIVE HUNGÁRIA KFT. (Makó)  az SZTE-vel kötött Együttműködési megállapodás keretében  pályázatot hirdet  „CONTINENTAL” vállalati ösztöndíj elnyerésére 2 félévre, 8 fő részére
2017. július 06.

Meghökkentően érdekes kurzusokat kínál a Szegedi Tudományegyetem hallgatóinak. Az SZTE Mérnöki Karán és az SZTE Természettudományi és Informatikai Karán tanuló fiatalok egyaránt felvehetik tantárgyaik közé a Pneumobil és az Eco Marathon versenyjárművekhez kötődő kurzusokat. A versenyek és a képzés, az egyetem és a partner cégek segítő kapcsolatáról az SZTE Mérnöki Kar oktatóját és dékánját kérdeztük.

2017. június 02.

Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíj Pályázat SZTE Mérnöki Kar javaslata

2017. július 27.

Első körben több mint 6500 új hallgató kezdheti meg tanulmányait 2017 szeptemberétől az SZTE-n. Jelentősen nőtt az informatikai, mérnöki és művészeti területre felvettek, valamint a távoktatásban résztvevők száma. A korábbi évekhez hasonlóan emelkedik a Szegeden tanuló külföldiek aránya. A gólyák beilleszkedését beiratkozási hét és az SZTE Felvettek honlapja is segíti.

2017. július 03.

A Szegedi Tudományegyetem Tanulmányi és Információs Központ Kongresszusi termében tartottuk meg a mérnökavató nyilvános Kari Tanácsülésünket.

2017. július 28.

Tizedik alkalommal rendezik meg a Lótusznapokat az SZTE Füvészkertben. Augusztus 5-én és 6-án zenével, tánccal, ízekkel és illatokkal idézik a kelet varázsát.

2017. július 05.

Egyetemi vers- és prózamondó valamint zenei versenyt, fotó- és verspályázatot hirdet a Szegedi Tudományegyetem Kulturális Irodája nappali tagozatos hallgatók számára.

2017. május 19.

Két csapattal képviseltette magát az SZTE Mérnöki Kara a X. Nemzetközi Aventics Pneumobil Versenyen. Az egri rajtvonalhoz 25 egyetem 46 járművel állt. A szegedi mérnökhallgatóké lett a legszebb léghajtány, de a gyorsulási és az ügyességi versenyben is helytálltak. A jubileumi eredmény az SZTE MK tíz éves pneumobilos teljesítményére is utal.

2017. július 06.

Alternatív energiaforrással működő járműveket fejlesztenek, folyamatosan javítják teljesítményüket, így a legjobb magyar egyetemi csapatként ünnepelték az SZTE hallgatóit a Shell Eco Marathon franciaországi fordulójában. A járművekről és a versenyekről három szegedi egyetemistát kérdeztük.

2017. július 10.

Az egyetemi továbbtanulást, ezen belül természettudományos, mérnöki és informatikai képzéseket népszerűsítő négyéves programot indított európai uniós támogatással a Szegedi Tudományegyetem.

2017. február 16.

A 2016/2017-es tanévben diplomázó MSc és BSc hallgatók számára a Magyar Logisztikai, Beszerzési és Készletezési Társaság idén 18. alkalommal hirdeti meg a Lőrincz Péter Diplomamunka Pályázatot. Olyan diplomamunkákat várunk, melyek újszerű eredményeket tartalmaznak a logisztika és ellátási lánc területéről.

2017. február 20.

A ZIEHL-ABEGG Motor- és Ventillátorgyártó Kft öszötndíjat hirdet BSc./MSc. diploma előtt állóknak. A program kiváló lehetőség az ambiciózus hallgatók számára, a tanulmányok anyagi támogatása mellett a pályázat elnyerésével egyúttal szakmai gyakorlati helyet is szerezhetnek.

2017. március 20.

A SZEPLAST Zrt. felhívása Ifjúsági Innovációs Pályadíj elnyerésére 2017-ben