SZTE_MK_tanevnyito_2017-2018

Tanévnyitó a Mérnöki Karon

A Szegedi Tudományegyetem Mérnöki Karának tanévnyitó értekezlete 2017. szeptember 1-én délelőtt került megrendezésre a Csongrád Megyei Kereskedelmi és Iparkamara termében.

Dr. Bíró István dékán ünnepi beszédében kiemelte a gyakorlatorientált képzés fontosságát, mely a mérnökképzés területén 2015 óta duális szakjainknak köszönhetően elérhetővé vált hallgatóink számára.

Karunk új mérnökhallgatói is a tanévnyitón tették le esküjüket, akiket Kaszás Anikó, a Transcommers Kft. ügyvezetője üdvözölte.

SZTE_MK_tanevnyito_1

A ünnepség keretein belül került sor a Discipuli pro Universitate díj átadására, melyben Kávási Noémi, végzős gazdasági és vidékfejlesztési agrármérnök szakos hallgatónk részesült.

SZTE_MK_tanevnyito_2

Továbbá Karunk „Kiváló Együttműködő Partner” címet adományozott Prof. Dr. Lia Dolga, Prof. Dr. Constantin Dan Dumitrescu, valamint a Temesvári Műszaki Egyetem részére, Erasmus és Ceepus programokban való, kiemelkedő aktivitásukra tekintettel. A díj olyan intézmény, vállalati partner részére adományozható, amely a Karral oktatás, kutatás, szakmai gyakorlat, vagy duális képzés terén szorosan együttműködött az évek folyamán.

SZTE_MK_tanevnyito_3