SZTE MK 2023 május

2023. május 31.

Ács Péterné és dr. Matúz János dolgozatát ismerte el díjjal a TÚK a 2023-as évben.

2023. május 22.

Az SZTE Mérnöki Kar Robotika Laboratóriuma a gyakorlati oktatás mellett számos kutatási témát rejt önmagában. Magony Gergely mechatronikai mérnök hallgatónkat kérdeztük OTDK-s tapasztalatairól.

2023. május 19.

A Magyar Rektori Konferencia szervezésében hivatalos delegáció járt Szegeden és meglátogatta a Szegedi Tudományegyetemen Mérnöki Karát. Gál József külkapcsolati dékánhelyettes a delegáció résztvevői között köszönthette több üzbég egyetem rektorát, Üzbegisztán Oktatási Minisztériumának és regionális oktatási adminisztrációjának vezetőit.

2023. május 15.

A Mérnöki Menedzsment és Ökonómiai Intézet kezdeményezésére a műszaki menedzser alapképzés harmadéves hallgatói a Szállítmányozási logisztika kurzus keretein belül ellátogattak a térség egyik legnagyobb ipari vállalatához, a CE Glass Industries szatymazi telephelyére, ahol lehetőségük nyílt testközelből is megismerni egy modern gyár mindennapjait.

2023. május 12.

Idén harmincadik alkalommal került megrendezésre Hódmezővásárhelyen az ország legnagyobb és leglátogatottabb állattenyésztési kiállítása és vására.

2023. május 11.

A szegedi Prezilimpia döntőben szerepelt sikeresen harmadéves hallgatónk.

2023. május 08.

A Mérnöki Kar alap- és mesterszakos hallgatói vettek részt 2023. április 26-28. között a PL-1605-02-2223 - Central European Network for Sustainable and Innovative Economy és az SK-0044-17-2223 - Applied Economics and Management CEEPUS hálózatok short term excursion (STE) projektjében, a Czech University of Life Sciences Prague szervezésében, melynek témája a Sustainable retailing - alternative retail formats volt.

2023. május 05.

A Szent-Györgyi Albert Agora szervezésében megvalósuló nyári táborokba kapcsolódik be karunk idén nyáron.